Jdi na obsah Jdi na menu
 


Důvěra a respekt

 

Důvěra: Nejlepší cestou jak získat důvěru koně jed věnovat mu co nejvíce času. Kůň miluje lidský hlas. Uklidňující slova poslouchá stejně citlivě jako hlazení a poplácávání. Promlouvat s ním můžeme při napájení, krmení, při čištění stáje… Tak též rád dostává pamlsky, a tak ho můžeme rozmazlovat kousky mrkve, jablka nebo tvrdého chleba. S cukrem to raději nepřeháníme.

Respekt: Je třeba, aby měl kůň z člověka respekt. Musí jej brát jako "vůdčí zvíře". Pokud se mu podaří několikrát úspěšně proti člověku prosadit, může se stát další zacházení s ním nebezpečné. Jak dosáhneme potřebného respektu? Každý majitel či ošetřovatel by měl dohlédnout na to, aby kůň splnil zadané pokyny. Pokud je správně provede, je vhodné jeho chování odměnit. Odměna koně povzbudí k tomu, že se příště chová stejně. Je důležité mít na zřeteli, že kůň nesmí být přetěžován. Při nesplnění úkolu může být potrestán. Trest nesmí být příliš tvrdý, většinou stačí jen koně ostrým hlasem okřiknout. To, co jezdec někdy mylně považuje za neposlušnost, je občas způsobeno tím, že kůň pokynu neporozuměl. Koně dokáží přijmout trest, ale na špatné zacházení, které poznají rychle, reagují strachem a zlostí.

 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Pro Alenku

(Barbarka:-*, 13. 11. 2007 14:08)

Víííš že nemáš zač:-*:-*....

Děkuju!!!!!

(Alča + Randy = Super dvojka, 12. 11. 2007 11:59)

Děkuju mooooooocinky Baru. sem moc rada, ze ses na to stranky podivala dekuju..... a das mi plosim tvy ICQ??? Dystak moje je 383 283 468... děkuju jeste jednou... papa Alča + Randy = Supur dvojka... papa

Krááááása

(Barbarka:-*, 12. 11. 2007 10:07)

Tedka jsem si precetla ze si me psala na moje stranky...Ja koukam kdepak si vzala tolik informaci...Mas to klasny a preju ti at je toho tam vic a vic a at ses chytrejsi vic a vic a jeste lepsi vic a vic:)...mam te rada a pááá....:)budu pravidelne koukat na tvoje stranky:)

Pro Alenku

(Barbarka:-*, 12. 11. 2007 9:49)

Ahojiiik Alenko mas to tady moc krasny:-*...Prekvapila si me,ani sem nevedela ze ams stranecky:-*...jujky mas to kalsny..s pozdravem:-*....